Anasayfa: Home » SPOR » Erdekspor – Edincik Maçı Cumartesi Gününe Alındı

Erdekspor – Edincik Maçı Cumartesi Gününe Alındı

Erdekspor – Edincik Maçı Cumartesi Gününe Alındı

Süper lig’de geçtiğimiz hafta Gömeç’in ligden çekilmesiyle haftayı maç oynamadan 3 puanla kapatan Erdekspor, aynı hafta Altınoluk Belediyespor’un Etispor’la 1-1 berabere kalmasıyla liderliğe yükseldi.
Kırmızı beyazlı takımın başarılı antrenörü Altan Kurtbaş, yakaladıkları istikrarı sürdürmek istediklerini söylerken Altınoluk maçının değerlendirmesini ve kalan maçlar hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi :
Altınoluk maçına gittiğimizde Altınoluk bizden 3 puan öndeydi. Ama ben daha önce de “amacımız 3 puan almak” diye söylemiştim. Oraya gittiğimizde kesinlikle beraberliği düşünmedik. Tek hedef 3 puan için gittik. Gerçekten maça çok sıkı hazırlandık. Hem fizik olarak, hem beyin olarak kendimizi çok iyi hazırladık. İstediğimiz sonucu aldık. Ama maçın içinde kopma noktaları vardı. Mesela ilk yarıda 1-0 öne geçtik ve ilk devreyi 1-0 önde bitirdik. 2.yarı karşı takım durumu 1-1 yaptı. Durum 1-1 olduktan sonra 2. golü çok kısa bir zamanda bulmamız bizi tekrar diriltti. Durumu 3-1 yaptıktan sonra rakip takım tamamen yıprandı. 90 dakikaya baktığımızda mentalite olarak, fizik gücü olarak takımımız gerçekten çok iyi mücadele etti ve haklı bir galibiyet aldı.
Devre arasını çok iyi değerlendirdik
Futbolda büyük konuşmak bizim haddimize değil. Bütün rakiplerimize aynı saygıyı gösteriyoruz, aynı değeri veriyoruz, aynı mücadeleyi yapıyoruz. Ama ortaya da  şöyle bir şey çıkıyor, demek ki iyi bir devre arası geçirmişiz. Tabii lig sadece Altınoluk maçıyla bitmiyor. Daha önümüzde 10 tane oynayacağımız lig maçı var. Birbirinden değerli rakipler var. Bu maçlardan da en iyi sonuçları alıp inşallah hedefimize ulaşırız. Camia olarak bütün gayretimiz, bütün emeğimiz bunun için.
Her maçta hedefimiz 3 puan
Her maçın motivesi farklı oluyor. Edincik takımı ligde biraz daha alt sıralarda.  Rakip kim olursa olsun biz aynı istekle ve şevkle mücadelemizi sürdürüyoruz. İnşallah istediğimiz 3 puanı alır, yolumuza devam ederiz.
Federasyondan gelen habere göre Edincik ile Pazar günü oynayacağımız maç Cumartesi gününe alınmış. Bir değişiklik olmazsa maç Cumartesi günü Bandırma Sanayi sahasında oynanacak.
Şu anda 2 puanla lider durumdayız. Ama rakiplerimizin ikisinin de 37’şer puanı var. Herkes birbiriyle oynayacak, çünkü 3 puanlı sistemde çok çabuk değişimler olabiliyor. O yüzden bizim işimizi sıkı tutup, gevşemeden bu istikrarımızı sürdürmemiz gerekir. Aynı çizgide seriyi sürdürmemiz gerekiyor.

Yorum yazın

© 2012 Tüm hakları saklıdır. Erdek Turizm Gazetesi

Scroll to top